Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Inception (Početak)

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Arsenalovka
Zagrijao tipkovnicu
Arsenalovka


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 738
Godine : 36
Datum registracije : 17.09.2010

Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime14.10.10 8:30

FILM: POČETAK, SF triler by Robert Tabula
Robert Tabula,Sunday 01 August 2010

Inception, Warner Bros., 2010.
Trajanje: 148 min.
Format: 2.35:1
Zvuk: Dolby Digital / DTS
Redatelj: Christopher Nolan
Glume: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy, Ken Watanabe, Marion Cotillard, Dileep Rao, Cillian Murphy, Tom Berenger, Michael Caine, Lukas Haas

U svijetu u kojemu postoje naprave koje omogućuju dijeljenje snova između dviju i više osoba, Dom Cobb (DiCaprio) uspijeva steći reputaciju jednoga od najboljih kradljivaca ideja iz tuđih umova. Izrazito ilegalan i kompleksan posao doveo je Cobba u nezgodnu poziciju. Zbog zločina koji je navodno počinio ne može se vratiti u SAD svojoj djeci. Zadnji posao nije uspio napraviti na zadovoljstvo svojeg poslodavca – tvrtke koja ga zbog toga lovi po svijetu – a meta koju je neuspješno pokušao prevariti u snovima mu ponudi novi posao. Prevagu donosi primamljivo obećanje da će mu obrisati sve kriminalne radnje zbog kojih je tražen u SAD-u. Cobbov zadnji posao je najzahtjevniji pothvat u svijetu snova jer mora napraviti suprotno od onoga što inače radi, tzv. inception. Usaditi ideju u tuđi um je puno teži posao od krađe, ali zbog velikog uloga i mogućnosti da ponovno vidi svoju djecu Cobb se okreće ocu za savjet – koji ga dovodi do njegovog novog arhitekta okoliša u snovima, Ariadne (Page) – i okuplja oko sebe tim vrhunskih stručnjaka za dani zadatak.



Stručnjak za sedative Yusuf (Rao), Saito kao glavni financijer, Arthur (Levitt), kao stručnjak za sve osnovne radnje i Eames (Hardy) stručnjak za preobražaje i maskiranje. Okupljeni tim brzo pristaje na Cobbov plan iako nitko nije uvjeren da se inception može izvesti. Ariadne služi kao prazna ploča, novi igrač kojemu se sve mora objasniti, a preko toga i publika dobiva objašnjenja što će se točno raditi i kako sve to funkcionira. Sve postavke su složene, plan izrađen, a mala skupina stručnjaka spremna za jedan od najtežih pothvata koji se mogu izvesti u svijetu snova. Tokom priprema i planiranja Ariadne otkrije slabu točku u cijelome planu. Cobbova podsvijest uspijeva prodrijeti u svaki san u kojem on ordinira, u obliku njegove žene Mal (Cottilard). Njegova sposobnost da kontrolira ili izbjegne njezino upletanje se svodi na to da on ne smije znati kako se uredi okoliš u snovima, jer je to najsigurniji i najlakši put da Mal sve sabotira.



S obzirom da Ariadne ništa od toga ne podijeli sa drugima, treba pretpostaviti da joj je Cobb nametnuo dovoljno jaku ideju ili misao da on to može kontrolirati. Kao emotivno središte i lik sa kojim se gledatelji moraju poistovjetiti, ili barem navijati za njega, DiCaprio uspješno i sa lakoćom oživljava svoj lik i ispunjava ga sa svim potrebnim nijansama i slojevima koji su nužni da ovaj film ne ostane samo jedan veliki akcijski spektakl. Redatelj Nolan uspješno balansira akcijske elemente sa samom pričom, a da u isto vrijeme lako i bez imalo problema kroz sve prožima koncept inceptiona, dijeljenja snova, krađe ideja, prolaska kroz više razina i svjetova. Ovo nije tipični ljetni hit koji nudi samo prazninu koja se ispunjava sa eksplozijama, pucnjavom i šturim dijalozima.



Ovaj film ne dopušta lijenost gledatelju, ali u isto vrijeme nije težak za praćenje ako se pozorno prati svih 148 minuta. Jedno od većih osvježenja u kino ponudi nudi dovoljno akcije za one koje ne zanimaju previše priča ili emotivne turbulencije glavnoga lika, a dovoljno materijala za razmišljanje onima koje ne zanima akcija. Djelo iznimne kvalitete, originalne ideje i divno razrađenog, režiranog, montiranog i izvedenog akcijskog segmenta koji se odvija na tri razine u svijetu snova. Svaka razina ima različita vremenska trajanja, svaka razina ima jednog 'budnog' lika koji se brine za spavače, svaka razina ovisi o istovremenom udarcu koji će spavače vratiti na višu razinu i tako sve do površine i stvarnog svijeta. Akcijski spektakl sa mozgom koji je pokazao da Christopher Nolan ima rijetki talent. Napraviti uzbudljivo i napeto djelo koje gotovo jednako zabavlja zahtjevnu i nezahtjevnu publiku nije nimalo laki zadatak.

U moru nastavaka, franšiza i adaptacija raznih video-igara i vožnji iz zabavnih parkova, lijepo je vidjeti da ima mjesta i za originalni film s originalnom pričom.
[Vrh] Go down
http://forum.titlovi.com/forumi.html
Arsenalovka
Zagrijao tipkovnicu
Arsenalovka


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 738
Godine : 36
Datum registracije : 17.09.2010

Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime14.10.10 8:32

Inception (Početak) Inception_ver20

Inception (Početak) Inception

Inception (Početak) Leonardo-dicaprio-inception

Inception (Početak) Joseph-on-the-set-of-Inception-September-12-joseph-gordon-levitt-8132077-967-1222

Inception (Početak) Leo_dicaprio11

Inception (Početak) Inception_photo1-535x356
[Vrh] Go down
http://forum.titlovi.com/forumi.html
Arsenalovka
Zagrijao tipkovnicu
Arsenalovka


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 738
Godine : 36
Datum registracije : 17.09.2010

Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime14.10.10 8:33



IMDb: Pocetak (2010)
[Vrh] Go down
http://forum.titlovi.com/forumi.html
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime15.10.10 11:04

Film je prva liga, priča je zanimljiva, a završetak je... odličan cerekalo
[Vrh] Go down
cinnamon duckie
Totalno relaxiran



Female
Capricorn Broj postova : 1279
Godine : 124
Lokacija : u labirintu
Datum registracije : 11.10.2010

Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime15.10.10 14:04

Gledala sam ga ljetos i jako mi se svidio film, među boljima koje sam ikad pogledala.


Zadnja promjena: cinnamon duckie; 15.10.10 15:26; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime15.10.10 15:21

Ajd napokon da i taj Di Caprio počne sličiti na odraslog muškarca uregod
[Vrh] Go down
Arsenalovka
Zagrijao tipkovnicu
Arsenalovka


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 738
Godine : 36
Datum registracije : 17.09.2010

Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime15.10.10 19:56

Prije nego kaj smo otišli u kino - zavirili smo na IMDb da vidimo ocjenu...
kad ono 9.1??? Inception (Početak) 816645

Bila sam malo skeptična, trailer sam bila pogledala, ali opet rijetko koji noviji film
uđe u top 10 na IMDb, a ovaj se ugurao praktički na 2. mjesto?

Film je prebrutalan, ideja je fantastična, radnja, scenarij, glumci, ma jao
već dugo nisam imala niti jednu zamjerku nekom filmu... Inception (Početak) 31382 Inception (Početak) 31382

Nolan care... Inception (Početak) 648906

Ma ovaj film je bolji od sexa.... Inception (Početak) 12363
[Vrh] Go down
http://forum.titlovi.com/forumi.html
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime16.10.10 0:25

Ako se ne varam, film je dospio na top 5 filmova svih vremena. Iako, lista koju sam gledao, top 50 filmova, na njoj recimo nema Avatara, a ima nekih shit filmova, pa sad ne znam...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime16.10.10 0:28

Gledao sam ga , dobar je...i trazi mozganje , a ne kilu kokica i gajbu pive...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime16.10.10 11:47

sad ste me zainteresirali, jer negdje sam procitala negativu kritiku tako da ga jos nisam ni pogledala...cim prije su to korigirati bravo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime16.10.10 12:25

Passion je napisao/la:
sad ste me zainteresirali, jer negdje sam procitala negativu kritiku tako da ga jos nisam ni pogledala...cim prije su to korigirati bravo

Pogledaj obvezno , kao sto sam napisao...jos nije u videotekama...ja sam ga u ZG-u u kinu gledao. I dobro se koncentriraj , nemoj da landras po kuci kada budes gledala , sve je bitno sto se desava... ne sumnjam da ce ti se dopasti... ;)

druga stvar ,mani se kritika , gledaj film , bilo koji ,pa onda kritikuj...to je moj stav... ;)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime16.10.10 12:27

javim ti dok pogledam pa cu ti rec ;) i ja ne landram po kuci dok gledam nest Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime16.10.10 12:31

ok ,landranje je ,ides po vodu ,kavu staviti ,dodaj ovo onima itd. zakuj se i gledaj...jasno...??? ;)


Zadnja promjena: sumrak; 16.10.10 12:37; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime16.10.10 12:36

jasno !!! cerekalo
[Vrh] Go down
Arsenalovka
Zagrijao tipkovnicu
Arsenalovka


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 738
Godine : 36
Datum registracije : 17.09.2010

Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime16.10.10 23:03

pa film ima 9.1 ... kad se naprave ažuriranja na 2. je mjestu

nolane care Inception (Početak) 648906
[Vrh] Go down
http://forum.titlovi.com/forumi.html
Layne
Zagrijao tipkovnicu
Layne


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 107
Godine : 34
Datum registracije : 11.09.2010

Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime30.07.11 14:59

Odličan mindfuck film! Netom prije inceptiona DiCaprio je snimio također fantastičan mindfuck film Otok Shutter. Moje preporuke za oba filma!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Inception (Početak) Empty
PostajNaslov: Re: Inception (Početak)   Inception (Početak) I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Inception (Početak)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Početak je kraja celibata?
» Početak kraja Mel Gibsona
» Pocetak i kraj rijeke Bosne
»  10 mudrih istina za početak dana
» Razvod: depresivan kraj ili srećan početak?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Mediji i film :: Filmski svijet-
Forum(o)Bir: