Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kakve roditelje smatrate lošima?

Go down 
+9
rogovito
Blizanka
Christine von Cahill
*nenormalna*
Badomen
bodomiere
LaTiTeA
Rokerka
Goran
13 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime29.09.10 17:30

Dakle da vas čujem, kakvi su roditelji po vašem mišljenju loši?

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime30.09.10 19:38

Koji puštaju da deca rade šta im je volja, koji nikad nemaju vremena za razgovor, tuku decu, nikad ništa ne objasne nego samo kažu "Ne može", koji deci ispunjavaju sve želje...ne znam, za sad mi samo to palo na pamet Kakve roditelje smatrate lošima? 765814
[Vrh] Go down
LaTiTeA
Zagrijao tipkovnicu
LaTiTeA


Female
Scorpio Rat
Broj postova : 286
Godine : 39
Lokacija : Sl.Brod
Datum registracije : 11.08.2010

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime03.10.10 20:26

Loši roditelji su oni koji loše odgoje svoje dijete, koji ga psihički unište... s ovim imam iskustva!!

Recimo, meni su moji uvijek sve dopuštali, uvijek sam smjela ići gdje sam htjela, kupili bi mi što sam htjela...dali bi mi novce ako bi rekla da mi treba ili ako bi si htjela nešto kupiti... ALI su me prije svega toga dobro odgojili. Uvijek sam znala što mogu tražiti,a što ne... zato sam i dobivala sve što sam htjela...jer su moje želje bile realne...

Nema mi goreg nego kad neko dijete krešti u trgovini..ajmeeee, pa tako bi natukla te roditelje. Ja sam sa svojima uvijek išla u shopping, ali nikada se nisam derala ako nešto želim. Imala sam neke sitnice koje sam obožavala (npr. kinder jaje) i znala sam da će mi to uvijek kupiti i svi sretni i zadovoljni cerekalo
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime27.10.10 17:01

Ja recimo ne podnosim način na koji moja sestra i njen muž odgajaju mog petogodišnjeg nećaka. Pretjerano su strogi, stalno mu nešto zvocaju i time izluđuju njega i sve druge oko sebe, samo oni to ne primjete. On je inače odlično dijete i kad smo nas dvoje zajedno nikad nema nikakvog problema. Nema problema ni s njima, samo što oni nekad svojim idiotarijama izazovu poneku njegovu nervozniju reakciju. Takvi roditelji ne shvaćaju da se autoritet nad djetetom stječe na drugačiji način, a ne pretjeranom strogoćom.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime28.10.10 23:50

Citat :
Pretjerano su strogi, stalno mu nešto zvocaju i time izluđuju njega i sve druge oko sebe, samo oni to ne primjete. On je inače odlično dijete i kad smo nas dvoje zajedno nikad nema nikakvog problema. Nema problema ni s njima, samo što oni nekad svojim idiotarijama izazovu poneku njegovu nervozniju reakciju.

i ako napravi nešto pa pogrješi p ašta ima veze bolje će naučit...opeć će se i sjećat će se...znat će tu sam pogrešio ne smjem to više radit...ne kažu bezveze najbolje učiš dok si mlad...napravio sam i ja puno gluposti u životu,ko nije?svi smo radili svašta...i jesmo iz toga išta naučili?il smo opet radili opet to isto?tako jadno djete samo psihički uništavaju...umjesto da ga puste i daju mu malo slobode da napravi nešto i stekne samopouzdanja...
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Badomen
Totalno relaxiran
Badomen


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1130
Godine : 55
Lokacija : home,sweet home
Datum registracije : 22.10.2010

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime28.10.10 23:53

loši su roditelji koji zaborave da su i oni nekad bili djeca i onda ponavljaju greške svojih roditelja
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime28.10.10 23:59

ukratko sve rečeno
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Gost
Gost




Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime31.10.10 15:10

Po meni su losi roditelji oni koji previse dozvoljavaju svom detetu... Za sve postoji granica, ne treba biti ni previse strog ni previse popustljiv jer na oba nacina dete moze da se upropasti....

Goranov primer je dobar za stroge roditelje...
A na primer moji stric i strina su kasno dobili decu. Ta deca su pravi monstrumi i mnogo su nevaspitani jer njihovi roditelji smatraju da ih treba pustiti sto vise da ne bi zalili zbog necega u buducnosti.. To dvoje dece imaju 7 i 9 godina, i ja ih stvarno volim, ali ne mogu da ih trpim duze od pola sata... Stalno se prenemazu, nikad nisu zadovoljni...
I ja imam sestru od 9 godina, ali ona se mnogo razlikuje od njih... Tek sam po njima shvatila koliko je dobro sto meni i mojim sestrama roditelji nisu uvek sve dozvoljavali...
[Vrh] Go down
*nenormalna*
Početnik
Početnik



Aquarius Rooster
Broj postova : 2
Godine : 30
Datum registracije : 14.12.2010

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime14.12.10 17:15

Roditelji koji svojoj djeci ne dozvoljavaju privatnost. Koji zele da ih da kazem "spijuniraju'' i u svakom trenutku zjanu sta njihova djeca rade,i kada nemaju povjerenja u svoju rodjnu djecu.Prate im profil na facebooku.To stv nije u redu. Kada te ponizavaju,i nemaju razumjevanja za tebe,nema nista goree,to je kada vise places zbgo rodjenih roditelja nego zbog ljubavi ili nece normalnog u tovjim godinama :kavica:
[Vrh] Go down
*nenormalna*
Početnik
Početnik



Aquarius Rooster
Broj postova : 2
Godine : 30
Datum registracije : 14.12.2010

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime14.12.10 17:15

znaju*
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime14.12.10 17:52

Loš roditelj i neuspješan roditelj nisu isto... Loš roditelj je onaj što se ne trudi i baš ga briga šta će se desiti s djetetom... Ne zanima ga ni gdje je to dijete, jel mu zima, šta osjeća i čime se bavi... To je loš roditelj...


Svi bi mi rado bili dobri roditelji, no neki od nas ne znaju kako to ostvariti, pa su svojom pretjeranom ljubavlju i popusljivošću ustvari neprijatelji vlastitom djetetu jer ga čine razdražljivim, egoističnim i kasnije u životu nesposobnim i punim frustracija... Naravno da to čine nenamjerno, a dešava se kao posljedica prevelike ljubavi...

Najbolja mi ona izreka što kaže da je dobar roditelj onaj koji kaže djetetu NE i onda kad zna da će ga ono mrziti zbog toga, ako zna da je to za njegovo dobro....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime01.02.11 14:11

Badomen je napisao/la:
loši su roditelji koji zaborave da su i oni nekad bili djeca i onda ponavljaju greške svojih roditelja

zavisi što podrazumjevaš pod greškom. dok sam bila dijete ili tinejđerica, mislila sam da NIKAD neću toliko brinuti o svom djetetu koliko je, primjerice, moja mama brinula o meni. u to vrijeme njezinu sam brigu doživljavala kao kamen oko vrata, kao ograničavanje moje slobode. bila sam uvjerena da moja mama radi veliku grešku kad toliko brine za mene. međutim, danas, kad sam i sama - majka, danas i te kako brinem za svoje dijete.
[Vrh] Go down
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime03.02.11 17:59

Loši roditeljji su oni koji svoju djecu razmaze,sve im dopuštaju,uvijek im daju novaca i da ne nabrajam dalje...Kako sam jedinica,često čujem mamu dok razgovara s nekom od prijateljica..Jednom su pričale o ljudima koji su svojoj djeci (mislim da su sad punolljetni,ko će ga znat) napravili kartice da,kad si oće nešto kupit,ne moraju njih tražit neg sam 'peglaju'.I znam da je moja mama bila jako ljuta na te roditelje zbog toga.Djeca su im razmažena,očito.Rekla je da bi im onda dala novce,papirnate,pa nek troši,al nek se zamisli kad ostane sa 100 kn u džepu šta će i kako će,a mamu ne smije tražit para.

Meni moji daju sve što pitam a da je realno,da to mogu (sportske aktivnosti,npr.) ili da mi stavrno treba (odjeća itede) ili ako to stavrno želim,onda dobijem kao poklon za rođoš,Uskrs,Božić ili nešt u tom stilu.

Ako ćeš djetetu odmalena davat sve što poželi,ali ne postavljat NIKAKVE granice,ne možeš se nazvat dobrim roditeljem,po mom mišljenju.Neke se granice ipak moraju znati.

Uverila sam se da su djeca kojima je odmalena sve dopuštano također i drska i odgovaraju bez pardona.Mene bi moja mama okačila o luster da joj počnem malo češće odgovarat.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime03.02.11 18:46

Kad roditelj pretjerano razmazi svoje dijete ustvari ga učini nesposobnim za život...

Takvo dijete ovisno je predugo o roditeljima, životne probleme doživljava kao šok i stres u tolikoj mjeri da se može i razboilit od toga, ne zna kako se nositi sa nedaćama i kako rješavati nastale situacije... Idu linijom manjeg otpora iako je to ponekad i na njihovu štetu...

U pravu si Kiki, i to su loši roditelji ... iako su nenamjerno loši...
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime03.02.11 19:34

Christine von Cahill je napisao/la:

Ako ćeš djetetu odmalena davat sve što poželi,ali ne postavljat NIKAKVE granice,ne možeš se nazvat dobrim roditeljem,po mom mišljenju.Neke se granice ipak moraju znati.

Po meni si u pravu ..volim svoju djecu kao svaka majka i nema mi nista vaznije u zivotu od njih ..ali ma koliko ih voljela nikad im necu dopustiti sve sto pozele ili zamisle ..jer zaista treba znati postaviti granicu dokle mogu ici ..nekad treba srce i stegnuti ali ne dopustiti im sve ..po meni onaj ko sve dopusta i daje djetetu ..cini to iz razloga ono u stilu evo ti sve samo me popusti ..

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kakve roditelje smatrate lošima? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
rogovito
Početnik
Početnik



Virgo Horse
Broj postova : 68
Godine : 33
Datum registracije : 26.01.2011

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime03.02.11 20:18

kad se roditelj dere i bije tad bi mu glavu odkinuo. gungster
[Vrh] Go down
Ketica
Ljubitelj foruma
Ketica


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 4357
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 10.12.2010

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime03.02.11 20:27

e volila bi vidjet oćeš se ti derat kad budeš imao svoje dijete koje se penje skoro u nebesa neznajući da si može nauditi...normalno da ću se izderat za njegovo dobro...
[Vrh] Go down
http://uradilako4you.forumcroatian.com/
Gost
Gost




Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime03.02.11 22:06

svaki ili bar većina roditelja želi svom djetetu najbolje..e sad kako se tko postavi to je njegova stvar...ja osobno smatram lošima one roditelje koji su prestrogi,nikad mi nije bilo jasno šta žele sa tim postići...od takvih roditelja se dijete samo otuđi ...sa djecom treba razgovarat ,treba im dat primjer vlastitim ponašanjem..ne možeš djetetu lagat a tražit istinu od njega...djeca su pametna,treba samo znat tu njihovu pamet usmjerit ka pravom cilju
[Vrh] Go down
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime04.02.11 17:07

U potpunosti se slažem! Smile
[Vrh] Go down
kikaa15
Početnik
Početnik



Female
Capricorn Pig
Broj postova : 7
Godine : 28
Datum registracije : 22.08.2011

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime22.08.11 16:06

One koji su previše strogi,stalno nešto zvocaju i kvocaju,koji se deru,prijete,zabranjuju...ugl. koji iskorištavaju svoju moć spank
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime22.08.11 19:26

ne mogu da shvatim kad biju decu
[Vrh] Go down
Teioo
Totalno relaxiran
Teioo


Female
Leo Dog
Broj postova : 1670
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 15.04.2009

Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime30.08.11 11:53

Smatram da su loši roditelji oni koji sve dopuštaju svojoj djeci ili pak oni koji im apsolutno ništa ne dopuštaju. Treba ipak naći neku sredinu. Također oni roditelji koji ne daju svojoj djeci da dišu, koji zadiru u njihovu privatnost. I oni koji su tako odgojili djecu da su nesamostalni, da nigdje ne mogu ići bez svojih roditelja.

Ima jedna cura u srednjoj, moja generacija, koju mama dovodi/odvodi u/iz škole s autom svaki dan. Ajde da cura živi negdje dalje, izvan grada ili nešto. Ne, ona živi odmah nedaleko škole. Mislim da ta cura ne može sama u dućan otići.

Što kažete na udaranje djece? Ne mislim sad da ih isprebijete, nego ono, kada nešto neće poslušat, tu i tamo po guzici ili nešto?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kakve roditelje smatrate lošima? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve roditelje smatrate lošima?   Kakve roditelje smatrate lošima? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kakve roditelje smatrate lošima?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Smatrate li da je život velika nepravda ?
» Smatrate li da u Europi sve više jačaju nacionalizam i ksenofobija?
» Kako oslovljavate roditelje?
» Najgori savjeti za novopečene roditelje
» Kakve noge imate?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Teen room-
Forum(o)Bir: