Broj postova : 4356
Lokacija : Kuca
Datum registracije : 10.08.2010

Favoriti su opravdali očekivanja Empty
PostajNaslov: Favoriti su opravdali očekivanja   Favoriti su opravdali očekivanja I_icon_minitime05.09.10 13:05

Nositelji ili bolje rečeno favoriti su opravdali očekivanja u mečevima trećeg kola US.Opena. Roger Federer je uspješno prošao i treću prepreku. Nakon Briana Dabula, Andreasa Becka i Francuza Paul-Henri Mathieu. Pitanje je koliko ovi teniseri mogu biti mjerilo, ali ako uporedimo nastupe Rogera na početku Australian Opena, Rolland Garosa i Wimbledona, definitivno u New Yorku izgleda najbolje.

Protiv Mathieu je posao završio u tri seta za sat i 39 minuta. Ukupno je četiri puta uzeo servis protivniku, po jedan break je napravio u prvom i trećem setu, dva u drugom. Imao je i Francuz nešto svojih prilika, četiri break lopte, ali niti jednu nije iskoristio.

Novak Đoković je prošao Jamesa Blakea koji je ranije najavio da će nakon US.Opena razmisliti o nastavku karijere. Ove sezone je pao jako nisko. Tako je izgledao i u prvom setu u kojem je
uhvatio jedan gem. U drugom je zaigrao nešto bolje, ali na mahove. Imao je Blake 4-2 u drugom setu, Đoković 4-1 u tie breaku, nakon što je Amerikanac odigrao par dobrih poena, ali tu stao, nakon što je promašio zicer. Đoković je uvezao tri poena za set i tada je sve bilo jasno. Rani break na početku trećeg seta je Đokoviću omogučio mirnu završnicu. Inače tokom cijelog meča koji se igrao u večernjem terminu, puhao je jak vjetar pa su u pojedinim trenucima oba tenisera imala velikih problema sa kontrolom loptice.

Jedini domaći adut u drugoj sedmici turnira je Mardy Fish. Fish je osminu finala izborio nakon pet setova protiv neumornog Arnaud Clementa. Francuz je imao 1-0 u setovima, vratio se nakon 1-2, ali je Fish sa dva breaka u petom setu prošao dalje.

Janko Tipsarević je u drugom kolu iznenadio Andyja Roddicka, ali dalje od trećeg kola nije prošao. U meču protiv Gaela Monfilsa, dva prva seta su riješena u tie breaku. Prvi koji je trajao 55 minuta je otišao na stranu Francuza, drugi 12 minuta duži je pripao Tipsareviću. U trećem setu je Monfils dobio četiri gema zaredom, u četvrtom je Janko ispustio break prednosti i vodstvo 3-1.