Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Manga (Japanski strip)

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Manga (Japanski strip) Empty
PostajNaslov: Manga (Japanski strip)   Manga (Japanski strip) I_icon_minitime31.08.10 15:13

Manga (jap. 漫画 ili まんが)¹ je japanska reč za strip. Izvan Japana, uglavnom se koristi kao naziv za japanske stripove. Od 2006. godine, mange su postale tržište koje obrće milijarde dolara. Manga se razvila od mešavine japanskog umetničkog pravca zvanog ukijo-e i stranih stilova crtanja, a osnovne karakteristike današnjeg izgleda nastale su ubrzo po završetku II svetskog rata. Uglavnom su crno-bele, sa izuzetkom korica i prvih nekoliko stranica, a retke su one kod kojih su sve strane u boji. Najpopularnije mange često doživljavaju adaptaciju u vidu anime
čim se za to pojavi interes na tržištu. Mange se među manje upućenima
često nazivaju animama, i obrnuto. Adaptirane priče se retko modifikuju
na način kojim će imati veću prođu na mejnstrim tržištu. Iako to nije uobičajeno, ponekad se po originalnim animama prave mange, kao što su recimo Gundam (Gandem), Neon Genesis Evangelion (Neon Dženezis Evangelion), Cowboy Bebop (Kauboj Bibop) i Tenchi Muyo
(Tenči Mujo). Uobičajeno je da originalne mange i anime pored japanskog
naziva sadrže i englesku verziju naslova ili da imaju engleski naziv
transkribovan na japanski.[1]Preuzeto sa: Vikipedija

----------------------

Nisam sigurna da li mogu da se nadju na kioscima, ali ih na netu svakako ima. Cita li neko? Manga (Japanski strip) 765814 Ja sad planiram da pocnem da citam Bleach...na engleskom naravno... Manga (Japanski strip) 969280
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Manga (Japanski strip) Empty
PostajNaslov: Re: Manga (Japanski strip)   Manga (Japanski strip) I_icon_minitime03.12.10 14:25

Pocela sam da citam mangu "Negima". Toooootalno je zanimljiva! cerekalo Nisam pročitala prvi deo, probaću da pronađem od nekoga. Ovo što imam je drugi. Kao mali desetogodišnji dečak Negi je učitelj u školi nekoj. Dekan škole mu je dao neki zadatak koji mora da ispuni da bi postao nastavnik, tj, morao je da se potrudi da odeljenje 2/a ne bude poslednje na nekim ispitima. Čuli su za neku čarobnu knjigu, koju kad pročitaš, postaješ pametan. Otišli su u biblioteku da je pronađu i tamo su naletali na razne zamke...
Dotle sam stigla. Smile

Manga (Japanski strip) Negima
[Vrh] Go down
Gospodin Saj
Početnik
Početnik



Male
Scorpio Rooster
Broj postova : 1
Godine : 30
Datum registracije : 10.10.2013

Manga (Japanski strip) Empty
PostajNaslov: Re: Manga (Japanski strip)   Manga (Japanski strip) I_icon_minitime10.10.13 20:46

Znam da ja sam kasan sada, ali nadam se da neko moze da mi pise pomoc. Zelim da citam mange na jezikom koji nije engleski, da li znate gde mogu da citam mange?
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33607
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Manga (Japanski strip) Empty
PostajNaslov: Re: Manga (Japanski strip)   Manga (Japanski strip) I_icon_minitime05.10.14 9:30

Rokerka je napisao/la:


Nisam sigurna da li mogu da se nadju na kioscima, ali ih na netu svakako ima. Cita li neko?  

veliki sam ljubitelj stripova, dosta ih imam i imao sam i prije, ali taj strip nikada mi se nije dopadao i nisam ni 4 stranice pročitao...međutim jako je favorizivan vani...kažem, osobno mi se ne dopada...ima puno boljih... Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Manga (Japanski strip) Empty
PostajNaslov: Re: Manga (Japanski strip)   Manga (Japanski strip) I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Manga (Japanski strip)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Strip
» Dylan Dog [Strip]
» Japanski vrtovi
» Japanski sat prima SMS poruke
» Japanski jezik (online časovi)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Mediji i film :: Novine i časopisi-
Forum(o)Bir: