Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Break Dance

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Banderas
Početnik
Početnik
Banderas


Leo Goat
Broj postova : 36
Godine : 32
Datum registracije : 29.04.2010

Break Dance Empty
PostajNaslov: Break Dance   Break Dance I_icon_minitime01.07.10 13:05

Posto mislim da break dance pripada modernom plijesu mislio sam ovdje otvorit nov topik Smile
Sto mislite o break dance-u i ima li netko iskustva sa ovom vrstom plijesa?? Ja imam ogromnu zelju da naucim, zato bi mi dosta znacilo ako bi netko samnom podjelio to...kako pocjeti ako postoji mogucnost onda gdje itd....

Moze i po neki zanimljiv video,klip, tekst, clanak ili bilo sto sto je vezano za break dance

Evo za pocetak od mene:

Break dance 1.

Break dance 2.
[Vrh] Go down
Firefly
Totalno relaxiran
Firefly


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 1149
Godine : 34
Lokacija : Među oblacima
Datum registracije : 06.07.2010

Break Dance Empty
PostajNaslov: Re: Break Dance   Break Dance I_icon_minitime26.08.10 13:27

Imala sam par prijatelja koji su "rasturali" školom to plešući..
meni je zanimljiv za pogledati
helikopteri su mi zakon Smile

Malo povijesti :hy:
Breakdance je ples, ujedno jedan od elementa hip hopa koji zahtijeva višesatno vježbanje i trud kroz više godina. Razvio se krajem 1970-ih u Bronxu i Harlemu.

Tijekom razvijanja breakdancea i uključivanja bijelaca, nastao je sukob između službenog naziva za ples. "Breakdance" je komercijalni naziv. Breakdance je ujedno i najmlađi od 4 elementa hip-hopa. Osoba koja se bavi ovom vrstom plesa, od zavisnosti svoga spola se naziva B-Boy (muško) ili B-girl (žensko).

Breakdanceri su težili da ta vrsta plesa bude jedinstvena. U ples su ubačeni koraci (tj. Moves) i trikovi Kung-Fu vještine(Kipup, Airflare...), ili gimnastičarskih i atletskih vježbi i disciplina (Jazz Split, Flare), ali najčešće i improvizacija (1990., 2000., Swipe...).

Na takozvanim Breakdance-Battleima bitke plesača se izvode pojedinačno ili cjelokupno u timovima jedni protiv drugih, gdje plesači stavljaju svoje sposobnosti na probu. Cilj je da plesač suprotnog takmičara kroz vlastite izvedbe nadprevladati sa boljim pokretima(tzv. Throwdowns), koji ne traju dugo.

Break Dance BreakDance4654_fs
[Vrh] Go down
 
Break Dance
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Kultura i umjetnost :: Drama i ples-
Forum(o)Bir: