Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Previše nebitne komunikacije

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Previše nebitne komunikacije Empty
PostajNaslov: Previše nebitne komunikacije   Previše nebitne komunikacije I_icon_minitime13.06.10 19:03

Kada prvi put otkrijete Fejsbuk ili sličan sajt, jedno vreme može da vam bude jako uzbudljivo. Vremenom, međutim, preterana i neadekvatana upotreba takvih sajtova može ozbiljno da vam naruši međuljudske odnose, što neretko primetite tek onda kad već imate ozbiljan problem.
U čemu je stvar? U početku, jako je zanimljivo kad putem takvog sajta stupate u kontakt s onima koje godinama, pa i decenijama niste videli, sa ljudima sa kojima ste išli u osnovnu ili srednju školu, ljudima iz nekadašnjih komšiluka, onima sa kojima ste studirali, koje ste ovom ili onom prilikom upoznali... I onda, to može da bude i korisno, svi ti kontakti mogu vam pomoći u nalaženju boljeg posla ili sposobnijeg zubara. Ali...
Ali, mnogi počnu previše vremena da posvećuju tim poznanicima. Pratite šta ko radi, učtivo čestitate ovo ili ono, progovorite koju reč sa njima, i vreme prođe neverovatno brzo. Shvatite da ni one važne obaveze niste pozavršavali, a za neko druženje sa osobama koje su vam zaista drage nema više šanse da nađete vreme.
Mada je lepo ponovo uspostaviti kontakt s nekim, najčešće postoji razlog zašto sa tom osobom niste ostali bliski, ili nikada i niste bili bliski s njom. I ni sada nemate neki poseban razlog za kontakt s njom, osim, eto, što vam je na listi prijatelja, i što bi vam možda mogla biti potrebna jednog dana - a u međuvremenu zanemarujete osobe koje vam zapravo mnogo više znače.
Još nešto: primanje informacija preko takvih sajtova ide jako brzo, a istraživanja su pokazala da je za kompleksnije emocije, kao što je, recimo, saosećanje s tuđim problemom, potrebno vreme. Više vremena nego što ga provedete prelećući pogledom preko nečijeg statusa na Fejsbuku. Naravno da vam povremeno posećivanje tog i sličnih sajtova ništa neće poremetiti, ali intenzivno praćenje (bez kojeg se mnogi osećaju kao da nisu u toku) vam slabi sposobnost da osetite neke kompleksnije emocije i, posledično, da ostvarite kompleksnije odnose sa ljudima. Taj problem se naročito pokazuje kod veoma mladih osoba, koje se još uvek razvijaju, ali ni odrasli nisu imuni na to.

izvor
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Previše nebitne komunikacije Empty
PostajNaslov: Re: Previše nebitne komunikacije   Previše nebitne komunikacije I_icon_minitime13.06.10 21:59

Fejs ne volim..ne kužim u čemu je fora njega..tamo neki statusi..ma ništa ne kužim..
Rodbinu sam svo dbijala i poznanike kada bi mi slali zahtjeve..jer što će mi sada me odjednom ..znaju..sjetili se..bla bla..ma bezveze..tamo neki ljudi ne sječam ih se više..
šalju zahtjeve..ma ne sjetim se niti ući na fejs a kamoli ignore Previše nebitne komunikacije 12363
Tako da meni to klikanje tamo ne predstavlja baš ništa..ne ulazim ponovno u njihove živote jer znam i sječam se zašto sam ih ostavila tamo gdje jesu.
[Vrh] Go down
Tomislav30
Početnik
Početnik
Tomislav30


Male
Scorpio Dog
Broj postova : 49
Godine : 41
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 15.04.2012

Previše nebitne komunikacije Empty
PostajNaslov: Re: Previše nebitne komunikacije   Previše nebitne komunikacije I_icon_minitime15.04.12 20:02

Citat :
Kada prvi put otkrijete Fejsbuk ili sličan sajt, jedno vreme može da vam bude jako uzbudljivo. Vremenom, međutim, preterana i neadekvatana upotreba takvih sajtova može ozbiljno da vam naruši međuljudske odnose, što neretko primetite tek onda kad već imate ozbiljan problem. bravo
[Vrh] Go down
Sponsored content





Previše nebitne komunikacije Empty
PostajNaslov: Re: Previše nebitne komunikacije   Previše nebitne komunikacije I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Previše nebitne komunikacije
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» TAJNE NEVERBALNE KOMUNIKACIJE
» Igra lijepe komunikacije
» Nema komunikacije sa 153 rudara zarobljena pod zemljom
» Previse zelja
» Google uništava vaš mozak jer vam previše pomaže

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Tehnologija :: Informatička tehnologija :: Internet-
Forum(o)Bir: