Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Sarajevo ostaje bez plina!?

Go down 
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Sarajevo ostaje bez plina!? Empty
PostajNaslov: Sarajevo ostaje bez plina!?   Sarajevo ostaje bez plina!? I_icon_minitime27.02.10 10:17

Preduzeće "Sarajevogas" dužno je "BH-Gasu" 38 miliona KM. Ako do sutra ne predlože rješenje problema, bit ćemo prinuđeni reducirati isporuku plina ili potpuno zavrnuti dotok za Kanton. To je jučer za "Dnevni avaz" kazao direktor "BH Gasa" Almir Bećarević.

Uputili 12 pisama

- Nikad nam nisu ovoliko dugovali, a ni situacija nije bila kompliciranija. Na terenu je vrlo dramatično, kako kod nas tako i u "Toplanama", te "Sarajevogasu". Uputio sam im pismo da nam daju prijedlog za rješavanja dugova jer nam je u januaru "Sarajevogas" uplatio najmanje u zadnje tri godine. Ne znam šta će biti, iz mjeseca u mjesec dugovi su sve veći, a rješenja nema. U zadnja četiri mjeseca uputio sam im 12 pisama upozorenja, ali bez odgovora. Samo je pitanje kada će se kompletan sistem urušiti - kazao je Bećarević.

Kako kaže, posljednjim pismom želi potaknuti "Sarajevogas" da sjednu i razgovaraju.

- Moje je da ih upozorim i kažem da onaj ko hoće trošiti plin mora ga i plaćati. Ako nam i ovaj put ne odgovore, konsultirat ću sve nadležne i pitati šta i kako raditi. Moguće je da ćemo isporučivati onoliko koliko nam plaćaju, a najgora mjera je isključenje - istakao je Bećarević.

Zakonska obaveza

Iz "Sarajevogasa" kazali su nam jučer da je "BH-Gas" opravdano zaprijetio.

- Ozbiljno smo shvatili upozorenje. Upoznali smo Vladu, premijera Besima Mehmedića i ministra Abida Jusića. Ako Vlada ne izvrši svoju zakonsku obavezu prema "Toplanama" i "Sarajevogasu" kroz budžet, imat ćemo problema s isporukom plina. Ako se Kanton ne uključi u rješavanje problema, može se svašta desiti. Mislim da su za sve krivi oni jer nisu platili pokriće gubitka "Toplanama", a to se odrazilo na "Sarajevogas" i "BH Gas" - kazao je portparol "Sarajevogasa" Adis Salkić.

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Sarajevo ostaje bez plina!? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
 
Sarajevo ostaje bez plina!?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Istočno Sarajevo hoće da ostane Sarajevo
» Project Icarus - rudnici plina na Uranu
» Friščić: HSS ostaje u koaliciji s HDZ-om
» Uz obale Drave otkriveno bogato nalazište plina
» Zapečaćeno 16 kladionica u Kantonu Sarajevo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: