Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?

Go down 
+33
Sumrak
Born to die
Luna2
TArtis
nenad022
Number1
Ammy
LuckyM5
Goran
Blizanka
Phoenix
Gracija...
mobile
Firefly
irko
Kikica
Dragance
DjBjelovarcanin
nitapita
Slatka tajna
teaa
mihaela
Dita von Teese
Rain_Dog
mala_djevojka
Tea
Niky
californiamen
Ary
goc
dear_green_gem
FireWalker*
Wind
37 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Koji je Razlog zasto pijete alkohol?
opusta me
ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 T7mw5w_th34%ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_vote_rcap
 34% [ 19 ]
cini da se bolje osjecam u drustvu
ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 T7mw5w_th11%ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_vote_rcap
 11% [ 6 ]
cini da se bolje uklopim u drustvo
ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 T7mw5w_th4%ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_vote_rcap
 4% [ 2 ]
volim popiti malo vina uz obrok
ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 T7mw5w_th9%ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_vote_rcap
 9% [ 5 ]
mislim da nema dobre zabave bez alkohola
ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 T7mw5w_th11%ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_vote_rcap
 11% [ 6 ]
nista od navedenog
ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 T7mw5w_th31%ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_vote_rcap
 31% [ 18 ]
Ukupno glasova : 56
 

Autor/icaPoruka
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime01.01.10 17:15

First topic message reminder :

Nekako mi se nekad smuci proci ulicom tokom praznika kao sto je evo primjera radi bila i protekla noc kad se slavila Nova godina.
Ne mozete proci 100m a da ne zateknete nekoga ko tetura ili ima onaj krvavi bezlicni pogled u ocima,pogled natopljen alkoholom.
Sinoc prodjoh pored grupe momcica od nekih max 13god....puni sebe,prse se koji je koliko popio i koliko moze da popije, medjusobno se pridrzavaju dok teturaju jedan na drugoga,u rukama im plasticne case pive a oko njih, po plocniku,bazdi prosuta piva.....jadan prizor

Nekako mi je neshvatljivo zasto je alkohol toliko "IN"?
Pogotovo medju sve mladjom populacijom needukovane i naivne djece??
Mada nije nista bolja situacija ni sa nekim "odraslim i zrelim" ljudima!
Licno sam prisustvovala prizoru gdje otac sjedi sa šestogodisnjim sinčićem i otac pije pivo i prica sa nekim poznanikom pa okrene se djetetu i ponudi mu pivu a mali potegne dobar gutljaj iz boce na sveopce odobravanje i ponos oca!!! I tako on se hvali pred poznanikom kakav mu je momcina sinak od 6godina!!
Ima mali milion primjera djece,omladine,odraslih u alkoholiziranom stanju....jednimo sto nikako ne mogu da shvatim je: U CEMU JE DRAZ ALKOHOLA????
Naloce se za rodjendan, za godicnjicu,za Novu godinu.....itd.....zasto??
Misle da je "cool" teturati okolo, nesvjesno pricati bljuzgotine, posrtati,padati i valjati se po podu,povracati,pa smrditi po izbljuvku,vrijedjati druge,nesvjesno im pricati prostote.... itd itd itd
Cemu sve to? Stvarno cemu sve to???
Sta je toliko "lijepo" i "privlacno" u alkoholu pa svake godine uvijek i nanovo alkohol nalazi nove konzumente? Uprkos svim medicinskim i psiholoskim i socijalnim upozorenjima i kampanjama koje se vode protiv alkohola?

Kako toliko osoba nadje "slast" u necemu tako gorkom kao sto je alkohol?
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime01.01.10 23:30

GricGric je napisao/la:
WIND je napisao/la:


ali ukus feferona i alkohola je jako razlicit
a i ako volis nesto ljuto,sto to bas mora da bude alkohol?

Sto ljudi sto čudi, netko voli crnke, netko plavuše, a egoistično je svoj ukus nametati nekom drugom... Sigurna sam da ima masa stvari koje ti voliš a ja bih našla hrpu argumenata protiv takve konzumacije...

Nismo svi isti, to si čak i ti napisao na kraju svog posta, zar ne?

Osim toga, alkohol djeluje na nervni sistem tek nakon veće konzumacije, a čašica-dvije jednom u tjednu ili čak u mjesecu ne predstavljaju baš nikakvu opasnost po zdravlje, zar ne?
Tacno je da su ukusi razliciti....i da svako ima pravo da bira "o sebi po sebi"
Ali nije ovdje rijec o ukusu u hrani...neko voli zacinjenu hranu a neko voli hranu izrazito blagogo ukusa....vec o jednoj hemijskoj supstanci koja u organizmu nema apsolutno nikakvu pozitivnu ulogu i konzumira se samo kao "dobar marketinski proizvod okoline"
Neke cinjenice o alkoholu su nedovoljno poznate sirim masama
Kao prvo alkohol (etanol) je hemijski spoj koji se u organizmu ne razgradjuje i nema nikakve hranjive vrijednosti i direknto ide u krvotok
Vec nakon 10ak minuta nakon popijejenog pica alkohol dospijeva u mozak
Automatski podize krvni pritisak i djeluje toksicno na srcani misic (to je ono kad ti kazes da ti je vruce iznutra)
Cinjenicom da je dospio u krvotok automatski se rasprostanjuje u cijelom organizmu dolazeci do svakog organa
A od svih organa najvise strada jetra jer ona kao organ koji sluzi za prociscavanje toksina iz organizma je mjesto gdje se razgradjuje najveci postotak unesenog alkohola.
Zdrave celije jetre odumiru zbog trovanja alkoholom
Odumrle celije nadomjestaju oziljci sto dovodi do ciroze jetre

U glavnom da ne duzim nabrajati sad....Cinjenica je da svaka kap alkohola koja se unese u organizam prodje kroz njega i osteti ga vise ili manje, zavisno od unesene kolicine.....sve sto se unese u organizam cini ili nesto dobro ili lose...a alkohol kao supstanca koja nema nikakve hranjive materije u sebi vec je po svom sastavu toksicna za sve celije organizma,apsolutno ne moze doprinjeti nista dobro.

Pa samim tim je pogresno reci: "Osim toga, alkohol djeluje na nervni sistem tek nakon veće konzumacije, a čašica-dvije jednom u tjednu ili čak u mjesecu ne predstavljaju baš nikakvu opasnost po zdravlje, zar ne?"

Jer svaki otrov koji se unese osteti organizam....a alkohol ima cisto toksicno dejstvo na nas organizam........naravno treba 500ml cistog alkohola da se popije pa da covjek odmah umre.....pa tako se radja zabluda da se organizam ne ostecuje ako se alkohol uzima po malo....
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime01.01.10 23:32

FireWalker* je napisao/la:
Ne pijem uvijek u kafani. Pijem kada je kakav rođendan ili kad mi je dobro. Naravno da neću piti sok i praviti se faca kada svi drugi piju alkohol, to je onda inačenje.
Aha "kud svi, tu i mali Mujo" looool

A ne misliš da si povodljiv? šta drugi rade, to moraš i ti...
(ili kak je moj tata mene znao pitat)...da oni skoče u bunar dali bi i ti skočio za njima?
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime01.01.10 23:32

WIND je napisao/la:


Kako toliko osoba nadje "slast" u necemu tako gorkom kao sto je alkohol?

Alkoholizam je društveni fenomen, prilično dobro istražen; koliko znam - ako je nešto društvena kategorija onda je to kulturni odgovor za ljudsku potrebu. A različiti ljudi imaju različite kulturne ( ljudske) potrebe za užicima..

Ima jedan dobar stih "Riblje Čorbe" - "Muzičari koji piju nikad nisu patili od treme"..
Alkohol može biti i - nadahnuće.. ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 432419 ..Mnogi kreativci su ga rabili, tako da je kod nekih već neizostavno dio njihovog stvaralaštva..
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime01.01.10 23:38

californiamen je napisao/la:
WIND je napisao/la:


Kako toliko osoba nadje "slast" u necemu tako gorkom kao sto je alkohol?

Alkoholizam je društveni fenomen, prilično dobro istražen; koliko znam - ako je nešto društvena kategorija onda je to kulturni odgovor za ljudsku potrebu. A različiti ljudi imaju različite kulturne ( ljudske) potrebe za užicima..

Ima jedan dobar stih "Riblje Čorbe" - "Muzičari koji piju nikad nisu patili od treme"..
Alkohol može biti i - nadahnuće.. ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 432419 ..Mnogi kreativci su ga rabili, tako da je kod nekih već neizostavno dio njihovog stvaralaštva..

Jadna je osoba koja izmedju toliko ljepota na svijetu trazi inspiraciju u alkoholu.... ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 486573
[Vrh] Go down
FireWalker*
Zagrijao tipkovnicu
FireWalker*


Male
Libra Goat
Broj postova : 577
Godine : 32
Lokacija : Kladanj, BiH
Datum registracije : 30.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime01.01.10 23:38

Ariela je napisao/la:
FireWalker* je napisao/la:
Ne pijem uvijek u kafani. Pijem kada je kakav rođendan ili kad mi je dobro. Naravno da neću piti sok i praviti se faca kada svi drugi piju alkohol, to je onda inačenje.
Aha "kud svi, tu i mali Mujo" looool

A ne misliš da si povodljiv? šta drugi rade, to moraš i ti...
(ili kak je moj tata mene znao pitat)...da oni skoče u bunar dali bi i ti skočio za njima?
A nisam ja povodljiv, nego sam ja taj koji voli to i koji će prvi nazdravit ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 668150
[Vrh] Go down
http://www.EuroNogomet.com
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime01.01.10 23:40

FireWalker* je napisao/la:
Ariela je napisao/la:
FireWalker* je napisao/la:
Ne pijem uvijek u kafani. Pijem kada je kakav rođendan ili kad mi je dobro. Naravno da neću piti sok i praviti se faca kada svi drugi piju alkohol, to je onda inačenje.
Aha "kud svi, tu i mali Mujo" ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 73820

A ne misliš da si povodljiv? šta drugi rade, to moraš i ti...
(ili kak je moj tata mene znao pitat)...da oni skoče u bunar dali bi i ti skočio za njima?
A nisam ja povodljiv, nego sam ja taj koji voli to i koji će prvi nazdravit ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 668150
Mislim da te je Ariela dobro procitala pa nemoj sad sam svoje rijeci da izvrces ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 668150
[Vrh] Go down
FireWalker*
Zagrijao tipkovnicu
FireWalker*


Male
Libra Goat
Broj postova : 577
Godine : 32
Lokacija : Kladanj, BiH
Datum registracije : 30.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime01.01.10 23:41

californiamen je napisao/la:
WIND je napisao/la:


Kako toliko osoba nadje "slast" u necemu tako gorkom kao sto je alkohol?

Alkoholizam je društveni fenomen, prilično dobro istražen; koliko znam - ako je nešto društvena kategorija onda je to kulturni odgovor za ljudsku potrebu. A različiti ljudi imaju različite kulturne ( ljudske) potrebe za užicima..

Ima jedan dobar stih "Riblje Čorbe" - "Muzičari koji piju nikad nisu patili od treme"..
Alkohol može biti i - nadahnuće.. ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 432419 ..Mnogi kreativci su ga rabili, tako da je kod nekih već neizostavno dio njihovog stvaralaštva..
Dostojevskom je dolazila inspiracija za pisanje u trenucima teškog pripitog stanja. Imao je kredu u sobi i zapisivao na tablu ono što mu se tada vrtilo po glavi. Ujutro kada bi se probudio pročitao bi šta je napisao i prenio na papir ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 776231
[Vrh] Go down
http://www.EuroNogomet.com
FireWalker*
Zagrijao tipkovnicu
FireWalker*


Male
Libra Goat
Broj postova : 577
Godine : 32
Lokacija : Kladanj, BiH
Datum registracije : 30.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime01.01.10 23:42

WIND je napisao/la:
FireWalker* je napisao/la:
Ariela je napisao/la:
FireWalker* je napisao/la:
Ne pijem uvijek u kafani. Pijem kada je kakav rođendan ili kad mi je dobro. Naravno da neću piti sok i praviti se faca kada svi drugi piju alkohol, to je onda inačenje.
Aha "kud svi, tu i mali Mujo" ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 73820

A ne misliš da si povodljiv? šta drugi rade, to moraš i ti...
(ili kak je moj tata mene znao pitat)...da oni skoče u bunar dali bi i ti skočio za njima?
A nisam ja povodljiv, nego sam ja taj koji voli to i koji će prvi nazdravit ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 668150
Mislim da te je Ariela dobro procitala pa nemoj sad sam svoje rijeci da izvrces ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 668150
A izgleda kao da izvrčem, ali šta ću kad naš jezik nije bogat riječima kojima bih opisao ono što hoću da kažem ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 668150
[Vrh] Go down
http://www.EuroNogomet.com
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime01.01.10 23:43

WIND je napisao/la:
californiamen je napisao/la:
WIND je napisao/la:


Kako toliko osoba nadje "slast" u necemu tako gorkom kao sto je alkohol?

Alkoholizam je društveni fenomen, prilično dobro istražen; koliko znam - ako je nešto društvena kategorija onda je to kulturni odgovor za ljudsku potrebu. A različiti ljudi imaju različite kulturne ( ljudske) potrebe za užicima..

Ima jedan dobar stih "Riblje Čorbe" - "Muzičari koji piju nikad nisu patili od treme"..
Alkohol može biti i - nadahnuće.. ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 432419 ..Mnogi kreativci su ga rabili, tako da je kod nekih već neizostavno dio njihovog stvaralaštva..

Jadna je osoba koja izmedju toliko ljepota na svijetu trazi inspiraciju u alkoholu.... ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 486573

Sorry, ali preusko ti je objašnjenje. Alkohol može inhibirati neke psihološke kočnice ( povučenost, plašljivost, rigidnu fantaziju, moralne "ograde"..) i "povući" kreativnost na više razine kod NEKIH osobnosti, tako da je ova tvoja osuda prestroga.. ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 0457
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime01.01.10 23:57

Citat :
Sorry, ali preusko ti je objašnjenje. Alkohol može inhibirati neke psihološke kočnice ( povučenost, plašljivost, rigidnu fantaziju, moralne "ograde"..) i "povući" kreativnost na više razine kod NEKIH osobnosti, tako da je ova tvoja osuda prestroga


C_men,svako ima neke svoje psihicke kocnice...neko vise,neko manje...i svako nastoji da ih se rijesi....eh sad....pitanje je SREDSTVA kojim doci do zeljenog cilja,odnosno do inhibicije tih psihickih kocnica.
I po meni je zalosno kad neko izabere alkohol kao sredstvo za tu inhibiciju


Zadnja promjena: WIND; 02.01.10 13:33; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 9:52

WIND je napisao/la:
...

Wind, pretjeruješ... jako pretjeruješ...
Ista stvar je i sa pušačima, kažu nezdravo, ubitačno, a gledala sam reportažu o čovjeku negdje u Bosni na planinama, kad mu je bilo 104 godine čini mi se, cijeli život čuvao ovce po velebitu, često nije imao šta za jesti ali duvana i alkohola je uvijek moralo biti... Rekao je da je mottao raznorazno lišće koje je nalazio po velebitu i pušio to kad mu je postalo duhana, jer je bio skup pa ga često nije dovoljno kupio...

Sve je to relativno i sve što se uzima u normalnim količinama nije za osudu...
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 9:59

GricGric je napisao/la:
WIND je napisao/la:
...

Wind, pretjeruješ... jako pretjeruješ...
Ista stvar je i sa pušačima, kažu nezdravo, ubitačno, a gledala sam reportažu o čovjeku negdje u Bosni na planinama, kad mu je bilo 104 godine čini mi se, cijeli život čuvao ovce po velebitu, često nije imao šta za jesti ali duvana i alkohola je uvijek moralo biti... Rekao je da je mottao raznorazno lišće koje je nalazio po velebitu i pušio to kad mu je postalo duhana, jer je bio skup pa ga često nije dovoljno kupio...

Sve je to relativno i sve što se uzima u normalnim količinama nije za osudu...


Slažem se, to je kao oružje, u dobrim rukama je korisno, u onim lošim izvor je zla... ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 0457

A alkohol zaista bože biti izvor nadahnuća - brojni su stvaratelji koristili njegov poticaj i uz pomoć njega stvarali djela koja su zadužila čovječanstvo..
( na pamet mi pada Tin Ujević, Willam Faulkner, Dostojevski, Stainbeck, Jack London, Hamingway..)
Postoje različite teorije o odnosu ALKOHOLA i KREATIVNOSTI..
Jedna od dobrih je tzv. "TEORIJA USAMLJENOSTI"
Ona objašnjava da je za kreativno pisanje potrebno stanje slično "transu"; pisci su često usamljeni i uplašene osobnosti - ohrabrujućim pijenjem prevladava se ta plašljivost i izolacija. Osim toga, kreativno pisanje zahtijeva život bogat maštom - usamljenost pojačava fantaziju a alkohol je "dobrodošao" da tu fantaziju razvije i "dopusti" u svim oblicima i ( možda) antisocijalnim modusima..( stara je izreka: "In vino veritas" - vino dopušta kreativcu da "oslobodi svoje kočnice" zapretene društvenim modalitetima..).
Kreativne osobe uvijek su osjetljive osobe - alkohol može ohrabriti njihovu želju za tim da svoje osjećaje ispričaju...
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 13:45

GricGric je napisao/la:
WIND je napisao/la:
...

Wind, pretjeruješ... jako pretjeruješ...
Ista stvar je i sa pušačima, kažu nezdravo, ubitačno, a gledala sam reportažu o čovjeku negdje u Bosni na planinama, kad mu je bilo 104 godine čini mi se, cijeli život čuvao ovce po velebitu, često nije imao šta za jesti ali duvana i alkohola je uvijek moralo biti... Rekao je da je mottao raznorazno lišće koje je nalazio po velebitu i pušio to kad mu je postalo duhana, jer je bio skup pa ga često nije dovoljno kupio...

Sve je to relativno i sve što se uzima u normalnim količinama nije za osudu...
Sve je relativno....to je tacno
Ima ljudi koji prezive smrtonosne bolesti.....umre npr milion ljudi od neke bolesti a neki mali broj ljudi ipak prezive....da li onda mozemo reci kako ta bolest nije opasna?
Ako od alkohola godisnje u svijetu umre 2 mil ljudi......a ima negdje neki dedo koji je i dalje ziv sa 104god iako je redovno konzumirao alkohol.....da li je onda ok na osnovu nekoliko izoliranih slucaja kao sto je taj dedo reci da alkohol nije nista opasno....nije nista strasno???
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 14:06

californiamen je napisao/la:
A alkohol zaista bože biti izvor nadahnuća - brojni su stvaratelji koristili njegov poticaj i uz pomoć njega stvarali djela koja su zadužila čovječanstvo..
( na pamet mi pada Tin Ujević, Willam Faulkner, Dostojevski, Stainbeck, Jack London, Hamingway..)
Postoje različite teorije o odnosu ALKOHOLA i KREATIVNOSTI..
Jedna od dobrih je tzv. "TEORIJA USAMLJENOSTI"
Ona objašnjava da je za kreativno pisanje potrebno stanje slično "transu"; pisci su često usamljeni i uplašene osobnosti - ohrabrujućim pijenjem prevladava se ta plašljivost i izolacija. Osim toga, kreativno pisanje zahtijeva život bogat maštom - usamljenost pojačava fantaziju a alkohol je "dobrodošao" da tu fantaziju razvije i "dopusti" u svim oblicima i ( možda) antisocijalnim modusima..( stara je izreka: "In vino veritas" - vino dopušta kreativcu da "oslobodi svoje kočnice" zapretene društvenim modalitetima..).
Kreativne osobe uvijek su osjetljive osobe - alkohol može ohrabriti njihovu želju za tim da svoje osjećaje ispričaju...

Ma kad vec nekome toliko zatreba da se prebaci u fantaziju i polusvijest i "oslobodi svoje kocnice" kako bi dosegao do svoje unutrasnje kreativnosti....ima i boljih stvari od alkohola!
Nek proba sa kanabisom, ima i dosta gljiva sa halucinogenim dejstvima..... ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 12363
Ionako i od kanabisa i otrovnih gljiva umre daleko manje ljudi nego od alkohola.....ali alkohol je legalizovana droga i samim tim je "dobar"
Da roditelj uhvati dijete kako puši travu napravio bi problem i drzao predavanje o tome 10 dana,ali kad ga uhvati da pije alkohol daleko je blaza reakcija.
Ljudi malo razmisljaju svojom glavom i lako su povodljivi...dobar slogan kod ljudi, moze gotovo sve prodati pod "dobro".
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 16:39

WIND je napisao/la:
[
Nek proba sa kanabisom, ima i dosta gljiva sa halucinogenim dejstvima..... ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 12363

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 530262 ..Wind, danas si opako kreativna...
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 21:28

californiamen je napisao/la:
WIND je napisao/la:
[
Nek proba sa kanabisom, ima i dosta gljiva sa halucinogenim dejstvima..... ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 12363

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 530262 ..Wind, danas si opako kreativna...

Pa kad me se povuce za jezik,moram biti ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 12363
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 21:30

FireWalker* je napisao/la:

A izgleda kao da izvrčem, ali šta ću kad naš jezik nije bogat riječima kojima bih opisao ono što hoću da kažem ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 668150

Bogatsvo nekog jezika nije krivo kad neko ne zna kako da se adekvatno izrazi ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 668150
[Vrh] Go down
goc
Ljubitelj foruma
goc


Male
Aries Goat
Broj postova : 4354
Godine : 33
Lokacija : daleko od svih..
Datum registracije : 21.07.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 21:32

ajde šta toliko raspravljate, jednostavno volimo piti ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 12363

recimo ja kad pijem bambus onda sam u svom elementu ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 73820 ma to mi je kao voda ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 73820
[Vrh] Go down
FireWalker*
Zagrijao tipkovnicu
FireWalker*


Male
Libra Goat
Broj postova : 577
Godine : 32
Lokacija : Kladanj, BiH
Datum registracije : 30.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 21:36

californiamen je napisao/la:
GricGric je napisao/la:
WIND je napisao/la:
...

Wind, pretjeruješ... jako pretjeruješ...
Ista stvar je i sa pušačima, kažu nezdravo, ubitačno, a gledala sam reportažu o čovjeku negdje u Bosni na planinama, kad mu je bilo 104 godine čini mi se, cijeli život čuvao ovce po velebitu, često nije imao šta za jesti ali duvana i alkohola je uvijek moralo biti... Rekao je da je mottao raznorazno lišće koje je nalazio po velebitu i pušio to kad mu je postalo duhana, jer je bio skup pa ga često nije dovoljno kupio...

Sve je to relativno i sve što se uzima u normalnim količinama nije za osudu...


Slažem se, to je kao oružje, u dobrim rukama je korisno, u onim lošim izvor je zla... ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 0457

A alkohol zaista bože biti izvor nadahnuća - brojni su stvaratelji koristili njegov poticaj i uz pomoć njega stvarali djela koja su zadužila čovječanstvo..
( na pamet mi pada Tin Ujević, Willam Faulkner, Dostojevski, Stainbeck, Jack London, Hamingway..)
Postoje različite teorije o odnosu ALKOHOLA i KREATIVNOSTI..
Jedna od dobrih je tzv. "TEORIJA USAMLJENOSTI"
Ona objašnjava da je za kreativno pisanje potrebno stanje slično "transu"; pisci su često usamljeni i uplašene osobnosti - ohrabrujućim pijenjem prevladava se ta plašljivost i izolacija. Osim toga, kreativno pisanje zahtijeva život bogat maštom - usamljenost pojačava fantaziju a alkohol je "dobrodošao" da tu fantaziju razvije i "dopusti" u svim oblicima i ( možda) antisocijalnim modusima..( stara je izreka: "In vino veritas" - vino dopušta kreativcu da "oslobodi svoje kočnice" zapretene društvenim modalitetima..).
Kreativne osobe uvijek su osjetljive osobe - alkohol može ohrabriti njihovu želju za tim da svoje osjećaje ispričaju...
Imao sam priliku biti u jednoj kafani u koju dolaze uglavnom umjetnici i oni se tu zaključaju nakon 12 sati i napiju do besvjesti i poslije se valjaju po podu.
[Vrh] Go down
http://www.EuroNogomet.com
FireWalker*
Zagrijao tipkovnicu
FireWalker*


Male
Libra Goat
Broj postova : 577
Godine : 32
Lokacija : Kladanj, BiH
Datum registracije : 30.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 21:36

WIND je napisao/la:
FireWalker* je napisao/la:

A izgleda kao da izvrčem, ali šta ću kad naš jezik nije bogat riječima kojima bih opisao ono što hoću da kažem ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 668150

Bogatsvo nekog jezika nije krivo kad neko ne zna kako da se adekvatno izrazi ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 668150
How yes no? ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 668150
[Vrh] Go down
http://www.EuroNogomet.com
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 21:40

Svaki pojedinac voli alkohol na svoj način...i zašto ga voli....mislim da ovdje nema mjesta nekoj velikoj raspravi....Zašto se pije...pije se...alkohol ne čini ništa loše kad ga konzumiramo u normalnim količinama.......druga stvar su kronični alkoholičari..ali to je sasvim druga tema....
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 21:48

Niky je napisao/la:
Svaki pojedinac voli alkohol na svoj način...i zašto ga voli....mislim da ovdje nema mjesta nekoj velikoj raspravi....Zašto se pije...pije se...alkohol ne čini ništa loše kad ga konzumiramo u normalnim količinama.......druga stvar su kronični alkoholičari..ali to je sasvim druga tema....

Kao prvo,svaki kronicni alkoholicar je poceo sa umjerenim konzumiranjem
Kao drugo,"voljeti" alkohol je stvar socijalno-drustvenog sklopa jedne zajednice i pojedinca a ne ukus u hrani.
Nije ni moje niti icije da sudi o necijem ukusu ili neukusu....ali mislim da je duznost svakog covjeka da ako zna da je nesto lose da znanje o tome podijeli s drugima.
Ne govoriti o necemu, ili nesto predstavljati u pogresnom svjetlu je velika greska.
[Vrh] Go down
goc
Ljubitelj foruma
goc


Male
Aries Goat
Broj postova : 4354
Godine : 33
Lokacija : daleko od svih..
Datum registracije : 21.07.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 21:49

znači, sad ako ja umjereno konzumiram, nema mi spasa...postat ću alkoholičar
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 21:50

Mislim da je nekoliko njih napisalo razloge zbog kojih piju....onda ..čemu daljnja rasprava..njihovi životi i njihova volja..možeš savjetovati....ali nema razloga pisati novu bibliju o tome....
[Vrh] Go down
Tea
Zagrijao tipkovnicu
Tea


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 758
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 01.11.2009

ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime02.01.10 21:53

Popijem čašu uz dobru ribu i kad je dobro društvo.Nikad više,jer mi i smeta više.
To je baš rijetko.
Nekako mi je ružno kad žena puno pije,baš uvijek i u svakoj prilici.Muški to pretežno rade...koje pivo uz društvo i to.U svemu treba mjera.
Kad se to uredovi, pa svaki dan čaša vina,onda se ta navika zna pretvoriti u nešto više.
[Vrh] Go down
Sponsored content





ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?   ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)? - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ALKOHOL (Razlozi zasto ga pijete)?
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Razlozi zašto nema šanse da cijene hrane padnu
» Volite svoje tijelo
» Da li previse pijete?
» Horoskop otkriva: zašto je on takav, zašto nije nazvao?
» Horoskop otkriva: zašto je on takav, zašto nije nazvao?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Druženje :: Ankete i razni testovi-
Forum(o)Bir: