Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?

Go down 
+4
Blizanka
jaro1968
Ary
Kikica
8 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime04.11.09 10:48

Kao prvo, niti jedno tijelo, mase mirovanja različite od nule, ne može dostići brzinu svjetlosti. Međutim, može joj se po volji približiti, pa bi u tom smislu pitanje treba glasiti: da li bi čovjek odnosno njegovo tijelo i organizam podnijeli brzine bliske brzini svjetlosti?

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? 124275318_4f32d6faa3
Odgovor je: DA. Zašto? Zato što je jedan od glavnih postulata specijalne teorije relativnosti da se zakoni fizike ne mijenjaju pri prelasku iz sustava koji miruje u sustav koji se giba pravocrtno, konstantnom brzinom. A ako se zakoni fizike ne mijenjaju, znači da bi čovjekovo tijelo nastavilo 'funkcionirati' na isti način kao i kad miruje.
Druga je naravno stvar kako se ubrzati do brzine bliske brzini svjetlosti, koliko bi to trajalo, koliko bi za to energije trebalo...
Brzina svjetlosti
Brzina svjetlosti je najveća moguća brzina i u vakuumu iznosi 3*10 8 m/s, točnije 299,792,458 metara u sekundi.
U nekom drugom mediju (plinu, tekućini ili svjetlopropusnoj krutini - staklo) brzina svjetlosti je manja od brzine u vakuumu. Brzina svjetlosti jedan je od važnijih fizikalnih pojmova Teorije relativnosti.

eskola.hr/znanstveni.com
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime04.11.09 10:55

Zgodno.... e onda bi stvarno bilo točno ono "vraćam se za sekundu " looool
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime04.11.09 10:57

Ja znam čije tijelo nebi preživjelo takav izlet...ja...ovakva metiljava nakon takve vožnje sakupljali bi me s usisavačem na paru... Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? 12363
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime04.11.09 11:09

Nemoj tako...ako znanstvenici kažu da može...onda može.... pa valjda oni znaju Laughing
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime04.11.09 13:13

..ma patuljci pojma nemaju..kod ja ne znam šta ja mogu a šta ne mogu..boli me sve kad me muž provoza..brzinom 130km/h.. šta bi bilo sa mnom da 299,792,458 metara u sekundi Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? 12363
[Vrh] Go down
jaro1968
Ljubitelj foruma
jaro1968


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 3073
Godine : 56
Lokacija : najlijepsi zalazak sunca
Datum registracije : 22.06.2009

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime04.11.09 13:20

Takav se jos nije rodio a niti ima nesto
stobi podnijelo tu brzinu
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime04.11.09 13:46

ma sta ga komplikuju ...


...da li bi čovjek odnosno njegovo tijelo i organizam podnijeli brzine bliske brzini svjetlosti?


koji ce mi davo da podnosim brzinu svjetlosti ....nista ne valja brzinom svjetlosti... samo polako i sigurno

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime04.11.09 14:00

također dijelim mišljenje sa svima vama.. i mislim da ne bi podnio svjetlosnu brzinu ali možda u budućnosti izmisle nešto što bi moglo unaprijediti to da čovjek putuje svejtlosnom brzinom..jer to sad nije moguće kao što nije ni izvedivo.. Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime04.11.09 19:55

,,ma šta B..kad bi mogla brzinom svjetlosti skoćiti do nekog grada biti tamo malo..pa se brzinom svjetlosti vratiti nazad kuhati ručak..to ne bi bila fora.. Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? 12363 ja bi rado skočila do tebe na kavu..srknemo ju, izlaprdamo se i nazad... Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? 776231
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime04.11.09 20:40

ma bjezi kiki bona ne bila ......pa bi onda sve radili brzinom svjetlosti ...a meni to ne pase nikako Laughing

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime04.11.09 20:45

..joj šta bi sve raditi stigli..čuda jedna..tko zna jednom možda i hočemo..mada kad vi budete u brzini svjetlosti ja ću taman ušaltati se u ovu vašu sadašnju..mi ljenivci smo dosta usporene životinjice.. Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? 12363
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime18.11.09 0:25

Ne bi..svjetlost putuje brzinom od 300.000 km/s i to je tzv. "svjetlosna barijera". Prema znamenitoj Einstainovoj formuli masa pri tako velikom ubrzanju raste proporcionalno ( zajedno s energijom), te bi fizičko tijelo pri takvom ubrzanju dostiglo beskonačnu masu i energiju. Kao što si i zaključila, količina energije koja bi trebala za takvo ubrzanje je ogromna.
[Vrh] Go down
gadafi
Zagrijao tipkovnicu
gadafi


Male
Aries Dog
Broj postova : 138
Godine : 42
Lokacija : zagreb the city
Datum registracije : 23.11.2009

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime01.12.09 8:20

ma daj pa kako oni u zvjezdanim stazama lete na warp pogon ..........
jeste li vidjeli to ........

pa onda je moguče .... i to na sve strane ....
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime01.12.09 19:37

gadafi je napisao/la:
ma daj pa kako oni u zvjezdanim stazama lete na warp pogon ..........
jeste li vidjeli to ........

pa onda je moguče .... i to na sve strane ....

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? 668150

Oni su jedini rješili pitanje gravitacije i putovanje kroz vrijeme..
[Vrh] Go down
Dragance
Totalno relaxiran
Dragance


Female
Scorpio Buffalo
Broj postova : 1556
Godine : 38
Datum registracije : 04.06.2010

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime09.06.10 11:02

jeste li znali da (iako je fizicki nemoguce) ako bi covjek stao na crnu rupu cija je masa ogromna,izduzio bi se poput spagete jer je gravitacija veca kod nogu nego kod glave..Smile
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime16.05.11 20:01

da da
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?   Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li bi čovjek podnio brzinu svijetlosti?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!
» Burza knjiga
» Podnio tužbu zbog erekcije
» Znanstvenici izmjerili brzinu zaboravljanja
» Nevidljivi čovjek

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Znanost :: Prirodne znanosti-
Forum(o)Bir: