Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Dobro je znati: Koja će vam hrana isisati energiju, a koja će vam je podariti!

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Dobro je znati: Koja će vam hrana isisati energiju, a koja će vam je podariti! Empty
PostajNaslov: Dobro je znati: Koja će vam hrana isisati energiju, a koja će vam je podariti!   Dobro je znati: Koja će vam hrana isisati energiju, a koja će vam je podariti! I_icon_minitime30.04.13 19:25

Na svakom koraku se nudi brza hrana. Mnogi ne mogu odoljeti iskušenju, pa često jedu takvu hranu, no ona niti daje dovoljno hranjivih tvari niti dovoljno energije. Jedete li krive stvari s vremenom ćete narušiti zdravlje. Na što posebno treba paziti?

Dobro je znati: Koja će vam hrana isisati energiju, a koja će vam je podariti! Energetska-pica

Ovo je hrana i piće koje oduzima energiju:

1. Umjetna sladila
Nakon probave stvaraju se niskokalorični šećerni alkoholi kao što su manitol, sorbitol i xylitol. Oni uznemiruju želudac i može doći do napuhivanja i stvaranja plinova što oduzima energiju. Ne koristite ili ograničite žvakače gume s umjetnim sladilima. Osim šećernog alkohola, i samo žvakanje potiče gutanje zraka što dodatno dovodi do stvaranja plinova u probavnom traktu.

2. Industrijski prerađena hrana
Čokoladice ili vreća čipsa daje ekspresnu dozu energije, ali procesuirana hrana brzo prolazi u krv što znači da dolazi do naglog vala energije i jednako tako naglog pada.

3. Nikad ne jedite samo slatko
Čokoladicu ili neki desert pokušajte uvijek jesti nakon obroka u kojem su bili zastupljeni proteini i masnoće. To će usporiti apsorpciju šećera i spriječiti nagle promjene šećera u krvi.

4. Nedovoljan unos vode
Ako ste dehidrirani, volumen krvi pada pa se u ćelije mišića i vitalnih organa prenosi manje kisika zbog čega se možete osjećati izmoreno.

5. Navečer pijete alkohol
Ne samo da alkohol dovodi do dehidracije, on ometa i san ako ga pijete tri do četiri sata prije spavanja.

6. Energetski napici
Većina energetskih napitaka sadrži kofein, šećer i mnoge hemijske spojeve koji će vam naglo dati snagu. Ali to će kratko trajati, a zatim kreće nagli pad energije.

Dobro je znati: Koja će vam hrana isisati energiju, a koja će vam je podariti! Orasi

Hrana i piće koji daju snagu

1. Zdrave masnoće
Avokado, orašasti plodovi, maslinovo ulje i druge zdrave masti olakšavaju probavu, a napuhivanje je manje vjerojatno. Ali jedite ih u umjerenim količinama.

2. Cjelovita hrana
Manje je više. Jedite cjelovite namirnice što je češće moguće (voće, povrće, orašasti plodovi, grah, mahunarke, cjelovite žitarice) i uvijek se odlučite za najmanje procesiranu verziju pakovane hrane, koje imaju najkraći popis sastojaka. Kad su u pitanju tjestenine i kruh, pogledajte je li prvi navedeni sastojak cijelo pšenično brašno. Namirnice koje su najbliže svom prirodnom stanju dat će vam mnogo mirniju, dugotrajniju opskrbu energije.

3. Dovoljno vode na dan
Uz svaki obrok popijte, pijuckajući pomalo, 2,5 dl vode. Uživajte i u jagodama, dinji, ananasu ili lubenici za doručak. Voće bogato vodom pomoći će vam da jutro ne krene u deficitu H2O.

4. Energetske pločice
Napravite energetsku pločicu kod kuće, od zobi, meda, orašastih plodova i grožđica. Ili kupite neku s vrlo kratkim popisom sastojaka. Pogledajte ovaj zanimljiv recept!

(A.S./Namirnice.ba/Net.hr/Womansday.com)


_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Dobro je znati: Koja će vam hrana isisati energiju, a koja će vam je podariti! Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Dobro je znati: Koja će vam hrana isisati energiju, a koja će vam je podariti! Empty
PostajNaslov: Re: Dobro je znati: Koja će vam hrana isisati energiju, a koja će vam je podariti!   Dobro je znati: Koja će vam hrana isisati energiju, a koja će vam je podariti! I_icon_minitime08.10.14 14:47

Ne volim umjetna sladila, ne volim energetska piča to mi :P, bez čokolade ne mogu, od grickalica špice su mi najdraže jasno ako to imam s čime kupiti. Zeznem se jer ne pijem dovoljno vode jednostavno nemam potrebu za njom, ali ne pijem ni sokove. Obožavam one male pločice sa puno žitarica i meda, inače volim grickati orase i umakati ih u med. Od zdrave masnoće tamanim slaninu heheh mislim ipak radim u mesnici Laughing i kad sada sve to pročitam uopče ne znam zašto sam tako rahitična, možda jer mi fali vode, a možda je to do gena Laughing
[Vrh] Go down
 
Dobro je znati: Koja će vam hrana isisati energiju, a koja će vam je podariti!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Cesta koja proizvodi električnu energiju
» Hrana koja liječi
» Hrana koja će vam grudi učiniti većima
» Ovo je hrana koja njeguje vašu kosu
» Nepisana pravila prijateljstva koja bi svi trebali znati

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Gastronomija :: Svaštara-
Forum(o)Bir: