Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove Empty
PostajNaslov: RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove   RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove I_icon_minitime22.01.12 0:01

RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove 0317007.48


RTL je dobio opomenu od vijeća za elektroničke medije jer na srpske filmove koje posljednje vrijeme emitiraju nisu montirali titlove. Naime, srpski jezik svrstan je u kategoriju stranih jezika te je iz tog razloga potreban prijevod.


Na adresu RTL-a stigla je opaska Vijeća za elektroničke medije u kojima se tu televizijsku kuću opominje da na srpske filmove, koje u zadnje vrijeme emitiraju u sklopu svog programa, moraju montirati titlove.

''Nakladnik RTL Hrvatska d.o.o. izviješten je o obvezi primjene članka 4. Zakona o elektroničkim medijima pri emitiranju programa, prema kojoj su pružatelji medijskih usluga dužni objavljivati program na hrvatskom jeziku ili u prijevodu na hrvatski jezik'', stoji u opasci Vijeća.

Zasada nema službenih komentara od strane te televizijske kuće.


Danas.hr

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove Empty
PostajNaslov: Re: RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove   RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove I_icon_minitime25.01.12 14:40

Ma briga me neka puštaju filmove na srpskom tko želi neka gleda, baš ga cjepidlaće.
[Vrh] Go down
Tatoo
Zagrijao tipkovnicu
Tatoo


Male
Aries Goat
Broj postova : 379
Godine : 57
Datum registracije : 06.01.2012

RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove Empty
PostajNaslov: Re: RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove   RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove I_icon_minitime27.01.12 10:30

Po meni, cista je glupost titlovati hrvatske filmove na srpski i obrnuto. Za titlovanje se uzimaju masne provizije. Secam se tekstova da je srpski film ''Rane'' prikazivan u hrvatskim bioskopima sa titlom, i da je to izazivalo bure smeha. Sa druge strane, pogledam ponekad HRT, nikada nisam imao potrebu za prevodjenjem, realnost je da su nam jezici 95% isti. Mnogo mi je teze razumeti leskovacko-vranjanski izgovor, iz juzne srbije, jer je to fantasticna mesavina srpskog-bugarskog-makedonskog, sa ogromnim brojem turcizama RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove 765814 takodje verujem da i u hrvatskoj postoje velike razlike npr dalmatinskog i npr zagorskog dijalekta, pa zar to znaci da bi splicani trebali titlovati filmove iz zagreba? RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove 765814


Zadnja promjena: Tatoo; 27.01.12 11:00; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove Empty
PostajNaslov: Re: RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove   RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove I_icon_minitime27.01.12 10:45

..heheh dobro si to izvukao. Zbilja je to smiješno, mada je ovo čisto tjeranje nekog inata. Ti si se meni zamjerio sada ću ti ja vratiti, a na koji su se način pokoškali i oko čega to oni znaju. Ali ja volim pogledati dobar srpski film, jer nema aristokratskih što bi rekli pre.eravanja kao što zna biti u nekim našim filmova i jako mi je drago kada mogu gledati i slušati film, a da ne propustim pola filma čitajući tekst.
[Vrh] Go down
Gracija...
Ljubitelj foruma
Gracija...


Female
Libra Cat
Broj postova : 5009
Godine : 36
Datum registracije : 10.08.2011

RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove Empty
PostajNaslov: Re: RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove   RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove I_icon_minitime15.04.12 14:46

Jedna od najbizarnijih i najglupljih stvari koje sam čula u zadnje vrijeme!
[Vrh] Go down
Sponsored content





RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove Empty
PostajNaslov: Re: RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove   RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
RTL opomenut jer ne prevodi srpske filmove
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pismeni prevodi
» Pismeni prevodi
» PISMENI PREVODI
» Prevodi sa engleskog jezika
» Koliko ste emotivni kad gledate filmove?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Mediji i film :: Televizija i radio-
Forum(o)Bir: