Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Voće i povrće s najviše pesticida

Go down 
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Voće i povrće s najviše pesticida Empty
PostajNaslov: Voće i povrće s najviše pesticida   Voće i povrće s najviše pesticida I_icon_minitime07.07.11 15:26

Već sedam godina skupina koja brine o zdravstvenoj sigurnosti potrošača, pod nazivom Environmental Working Group, objavljuje popis 12 namirnica u kojima je pronađeno najviše ostataka pesticida.

Ovogodišnji popis je pomalo zastrašujuć, budući da ga predvodi namirnica koja je sinonim zdravlja.

Analiza 53 vrste voća i povrća nakon pranja i guljenja pokazala je da su jabuke sa 98 % uzoraka, u kojima su pronađeni pesticidi, svrgnule celer s prvog mjesta najozloglašenijeg ploda. Jedna od pretpostavki je da su jabuke tretirane pesticidima i fungicidima nakon berbe, kako bi se omogućilo dulje skladištenje, komentirala je analitičarka Sonya Lunder koja je sudjelovala u analizi uzoraka. Iza jabuka, namirnice sa najvećim sadržajem pesticida su celer, jagode, breskve, špinat, nektarine, grožđe, slatka paprika, krumpir, borovnice, zelena salata i kelj.

Dobro je znati da su namirnice sa najmanjim udjelom nađenih pesticida luk, kukuruz, ananas, avokado, šparoge, grašak, mango, patlidžan, dinju, kivi, kupus, lubenicu, batat, grejp i gljive.
Net.hr
-------------------------

Eto najviše u jabukama a to sam znala i sama..pošto sam odrasla uz vočnjak jabuka i vidjela sam koliko puta se na godinu prska. I onda nek mi još netko kaže, pa što joj guliš jabuku i kora je zdrava. Ha,, je manje je zatrovana ona iz mog vrta jer ničim nije prskana, ali zrak je stalno zatrovan pa vjerovatno i u mojoj ne prskanoj ima sigurno tragova svakvih otrova, ali te iz trgovine nema teorije da dam djetetu da jede taj otrov.
[Vrh] Go down
 
Voće i povrće s najviše pesticida
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako očistiti voće i povrće od pesticida i nečistoća
» Voce i povrce
» Voće i povrće
» Zbog čega je važno jesti voće i povrće različitih boja i što njihove boje uopće znače?
» Povrće kao najzdravije namirnice

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Gastronomija :: Povrće, voće, gljive-
Forum(o)Bir: