Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Autoritet

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Autoritet Empty
PostajNaslov: Autoritet   Autoritet I_icon_minitime17.02.11 12:33

Autoritet u najširem smislu označava društveni položaj što se pripisuje ustanovi, instituciji ili osobi. Autoritet vodi do toga, da su drugi ljudi u svojim razmišljanju i vladanjem usmjereni prema njoj.

Autoritet nastaje nametanjem ili nastaje zbog odnosa moći, te u društvenim odnosima kao primjerice odnosi (učitelj/učenik, poslodavac/posloprimitelj) ili zbog prethodnog iskustva (primjerice odlučnost, kompetencija, tradicija ili karizma). Termin ima svoje korijene u rimskom pravu (auctoritas).

izvor: wikipedija

kakvo je vaše mišljenje o autoritetu?
imate li svoj autorite? poštujete li ga?
da li je autoritet nužan na ovom stupnju razvoja na kojem se nalazi današnji čovjek - kao svojevrsna smjernica?
[Vrh] Go down
Ketica
Ljubitelj foruma
Ketica


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 4357
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 10.12.2010

Autoritet Empty
PostajNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitime17.02.11 12:50

pa iskreno...nemam autoriteta...dok sam živjela sa roditeljima moj otac mi je bio autoritet,a kad sam otišla od doma nikog nisam smatrala autoritetom.Nisam smatrala da sam ravna svima,ali nisam niti osjećala strahopoštovanje nego jednostavno poštovanje
[Vrh] Go down
http://uradilako4you.forumcroatian.com/
Gost
Gost




Autoritet Empty
PostajNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitime18.04.11 11:54

odnos učitelj-učenik...po mom mišljenju trebao bi počivati na autoritetu. djeca bi trebala u učiteljima imati autoritete.
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Autoritet Empty
PostajNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitime20.05.11 7:15

mozda ga imam mozda ga nemam cerekalo
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33638
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Autoritet Empty
PostajNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitime29.09.14 0:54

Gost je napisao/la:

kakvo je vaše mišljenje o autoritetu?
imate li svoj autorite? poštujete li ga?
da li je autoritet nužan na ovom stupnju razvoja na kojem se nalazi današnji čovjek - kao svojevrsna smjernica?


po meni autoritet treba, danas više nego ikada...konkretno mislim na roditeljski autoritet...jer polako išćezava...po meni dijete mora da zna u svako doba dana i noći tko su mu otac i mati i da ih takve respektira...a, ne da se dešava što se dešava...da su uloge obrnute...iako treba priznati da gledano sa filozofske strane, autoritet je i kočnica slobode...međutim neke stvari ne mogu da funkcioniraju bez autoriteta...recimo vojska i policija...osobno nemam autoritete jer ne radim na takvim poslovima da bih morao imati...ali ko što navedoh za prvi primjer treba, također i u školstvu...a, ne da učenik digne u toku školskog časa noge na stol i jede burek... kafa
[Vrh] Go down
Sponsored content





Autoritet Empty
PostajNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Autoritet
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Filozofija-
Forum(o)Bir: