Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Predsednik ili ništa

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Predsednik ili ništa Empty
PostajNaslov: Predsednik ili ništa   Predsednik ili ništa I_icon_minitime12.02.11 10:01

petak, 11. feb 2011, 17:22 -> 18:30

Ne postoji dogovor o novoj vladi Kosova, izjavio Bedžet Pacoli, demantujući najave Hašima Tačija da je dogovor postignut. Pacoli želi da bude predsednik, ali to isto hoće i Jakup Krasnići, koga je podržala Demokratska partija Kosova. Tači Amerikancima obećao da će vlada uskoro biti formirana.

Lider Alijanse za novo Kosovo Bedžet Pacoli izjavio je da ne postoji dogovor o novoj vladi Kosova i da će, kako sada stavri stoje, njegova partija ostati u opoziciji.

Predsednik ili ništa Pacoli-527

Pacolijeva reakcija usledila je posle najave Hašima Tačija da će njegova Demokratska partija Kosova formirati Vladu, sa Alijansom za novo Kosovo, Listom "Ibrahim Rugova" i partijama manjina.

Pacoli smatra da Tačijeva ponuda nije bila ozbiljna, zbog čega će njegova partija ostati u opoziciji, naveo je list Zeri.

"Ponuda je neozbiljna. Ponuđeno nam je nekoliko ministarstava, ali mi nismo zainteresovani, budući da postoje funkcije koja mi možemo da obavljamo. Mi smo grupa profesionalaca koja se zaklela da radi za Kosovo. Sa mestima koja su nam ponuđena nismo zadovoljni, i ne vidimo sebe tu", rekao je Pacoli.

Pacoli je istakao da mesto predsednika Kosova ostaje glavni zahtev njegove partije za sklapanje koalicije sa Demokratskom partijom Kosova.

Na mesto predsednika pretenduje i Jakup Krasnići, koji ima podršku Tačijeve Demokratske partije Kosova.

Zamenik pomoćnika državnog sekretara SAD Tomas Kantrimen, koji boravi u poseti Prištini, izjavio je da Vašington očekuje da nova vlada bude sposobna da vodi Kosovo i da osnaži vladavinu prava i ekonomski razvoj.

Kantimen se sastao sa Hašimom Tačijem, koji je najavio skoro formiranje vlade, ali o personalnim rešenjima, tom prilikom, nije bilo reči.

izvor
[Vrh] Go down
 
Predsednik ili ništa
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Predsednik Letonije u poseti Srbiji
» Kakvog je ukusa ništa?
» Niste niko i ništa
» Ništa me ne čini sretnom :(
»  Shvati da ti NITKO NIŠTA nije DUŽAN

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva :: Politika-
Forum(o)Bir: