Godine : 33
Datum registracije : 02.11.2010

Hokej EBEL LIGA Empty
PostajNaslov: Hokej EBEL LIGA   Hokej EBEL LIGA I_icon_minitime09.11.10 21:38

Nevjerojatno je kako je ove sezone Medvjede napustila sreća. Imali su u nedjelju vodstvo od 6:3 samo 10 minuta prije kraja utakmice, a onda su dopustili hokejašima Red Bulla da prvo smanje na 4:6, a potom bez golmana na vratima zabiju čak dva pogotka i izjednače 15 sekundi prije kraja. U produžetku nije bilo šanse
Na početku nove sezone Red Bull je protutnjao Ledenom dvoranom i s lakih 5:0 porazio Medveščak. Onda je prošlog petka zagrebački klub propustio veliku priliku pobijediti u Salzburgu - osvojen je tek bod, a u trećoj ovosezonskoj utakmici prilika je bila uvjerljivo najveća, no Fortuna ponovno nije bila na strani Medvjeda. Samo 15 sekundi prije kraja Zagrepčani su primili pogodak za izjednačenje i tako prosuli tri gola razlike ostvarenih samo 10 minuta prije kraja susreta.

Počelo je baš kao i u Salzburgu prošlog petka; Medveščak je poveo sa 3:1 u prvoj trećini i trasirao si put prema pobjedi. No za razliku od prethodne utakmice, Red Bull se nije tako brzo oporavio i dostigao rezultat. Banham, Kinashewich i Guidarelli izvrsno su surađivali i zabijali golove kao od šale, pridodali su se i Sandrock i Filewich i ma koliko 'bikovi' bili dobri, to nisu mogli sustići. A onda je stigla posljednja trećina; 10 minuta prije kraja na semaforu je svjetlilo 6:3 za Medveščak, puna Ledena dvorana raspjevano je slavila pobjedu, no dečki iz Red Bulla imali su drugačije planove.

Prvo je Tomas Koch smanjio na 4:6 u 52. minuti, a onda je Marco Pewal minutu i pol prije kraja doveo utakmicu na rub. Red Bull je igrao bez golmana, Pewal je prvo sam iskoristio asistenciju Ryana Duncana, da bi 15 sekundi prije kraja asistirao Danijelu Boisu i osigurao 'bikovima' produžetak. U dodatnom vremenu prilike za Medveščak nije bilo; Duncan je zabio pobjednički gol, ponovno na asistenciju Pewala, i rastužio šokirane Medvjede.

Šteta, bila je to izvrsna prilika za Medveščak da konačno ove sezone uzme 'skalp' prvacima. Sad predstoji dvotjedna pauza tijekom koje će igrači imati priliku zaliječiti ozljede i skupiti energiju i snagu za nastavak natjecanja. Medvjedi su unatoč samo jednom osvojenom bodu i dalje na četvrtom mjestu Ebel ljestvice.

Datum registracije : 24.09.2008

PostajNaslov: Re: Hokej EBEL LIGA   Hokej EBEL LIGA I_icon_minitime21.02.12 13:16

Hokej EBEL LIGA 0845007.48

Nakon nedjeljne pobjede protiv Znojma (3:1) hokejaši Medveščaka u utorak u 19.15 sati u Češkoj igraju drugu utakmicu četvrtfinala. Na put od 470 kilometara (šest sati autobusom) Medvjedi su krenuli u ponedjeljak u podne.

"Ne želimo kao Znojmo dolaziti na dan utakmice pa nakon šest sati u busu isklizati na led. To mi nije shvatljivo, na takvim stvarima se ne smije štedjeti u doigravanju", kaže predsjednik Medvjeda Damir Gojanović.

Koliko je ozbiljno Medveščak pristupio doigravanju, pokazuje da je prošlih dana u Zagrebu bio i trener vratara Klemen Mohorič kojemu je cilj bio vratiti u formu Roberta Kristana. Po nedjeljnoj utakmici vidjelo se da je u tome i uspio.

U nedjelju su Medvjedi dobili još jedno veliko pojačanje, u Zagreb je stigao psiholog Joe Sheridan. Amerikanac će pokušati igrače još više fokusirati, motivirati na uspjeh u doigravanju.